Związek Zawodowy Dietetyków to projekt, o którym głośno od wielu lat.
Jest to temat, który bezsprzecznie porusza światek zawodowy, dzieląc nas na tych, którzy pomysł wspierają, oraz na tych którzy uważają, że regulacja zawodu przyniesie nam tylko same ograniczenia.

W obliczu bieżącej sytuacji w polskiej dietetyce zauważyłyśmy potrzebę, aby środowisko dietetyków zjednoczyć i umocnić . Mamy przekonanie, że tylko wspólnie jesteśmy w stanie stanowić silny podmiot, zdolny do zakomunikowania swojej obecności w świecie medycznym.
Mówiąc jednym, spójnym głosem, jesteśmy w stanie skutecznie realizować postawione sobie cele i dzięki temu mieć pewność, że żyjemy w takim dietetycznym świecie, jakiego chcemy. W obliczu braku odpowiednich działań ze strony innych organizacji, oraz braku możliwości stworzenia spójnej koncepcji działania, powstał pomysł aby stworzyć związek jednoczący – działający w imieniu i DLA dietetyków.

Wiemy, że Dietetycy jako grupa zawodowa, potrzebuje Organizacji, działającej od samego początku jawnie i zdecydowanie. Takiej, która za główny cel obierze reprezentację i wsparcie we wspólnym działaniu i realizacji celów. Wiedząc o tym, chcemy stanowić silną zbiorowość, z którą trzeba będzie się liczyć i której postulaty zostaną wysłuchane.

Z tą ideą i energią pragniemy zachęcić wszystkich do współpracy w Związku Zawodowym, który będzie słuchał swoich członków i godnie bronił ich interesów. W czasie pierwszego, dość kameralnego spotkania przy kawie i herbacie, w czwórkę podjęłyśmy decyzję, aby zacząć działać. Przed nami mnóstwo pracy, będą spotkania założycielskie, dyskusje nad konstruowanym statutem, nad celami działania, kierunkami rozwoju, zasadami reprezentacji i ogólnego funkcjonowania.

Dołączajcie do nas, mówcie co Wam zawodowo leży na wątrobie i pomóżcie nam zbudować ten związek. Liczymy, że na każdym kolejnym spotkaniu pojawiać się będzie coraz więcej osób, chcących czynnie włączyć się w tworzenie tego Związku. Naszego Związku.

Zapraszamy zatem na fanpage (być może właśnie z niego tu trafiliście!) KLIK oraz do grupy stworzonej specjalnie dla przyszłych członków, sympatyków oraz osób zainteresowanych działaniami ZZ KLIK

Jeśli jesteś zainteresowany tym co ustaliłyśmy na pierwszym spotkaniu, to tutaj bezpośredni link do posta w grupie:
KLIK

Czekamy na Ciebie i na Twoje zdanie!

Czteroosobowe spotkanie (trzy obecne fizycznie, jedna online :)) – XXI wiek, nie ciałem to duchem przez telefon!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *