W sobotę, 10 listopada 2018 w salce dydaktycznej przy ulicy Trojdena w Warszawie w sprawie utworzenia związku zawodowego dietetyków spotkało się 6 zaangażowanych w sprawę kobiet, a to znaczy, że było nas już 50% więcej niż ostatnio 😉

Ostatnie rozmowy oscylowały głównie wokół formy oraz treści statutu związku, nad którym intensywnie pracujemy.
W naszej gorącej dyspucie skupiłyśmy się na tym, by zjednoczyć wszystkie grupy zawodowe związane z żywieniem człowieka – tylko tak będziemy w stanie wpływać na świadomość żywieniową i zdrowie rodaków, toteż w nasze szeregi chętnie przyjmiemy nie tylko dietetyków, ale żywieniowców, technologów żywienia oraz osoby zajmujące się bezpieczeństwem żywności.
Drugą bardzo istotną dla nas sprawą jest przyszłość naszych zawodów, czyli kochani studenci, nierzadko zbywani, pomijani i umniejszani, szczególnie w kwestii zdobywania kwalifikacji zawodowych (praktyk) oraz rozwoju własnej działalności, dlatego zależy nam na tym, by i oni mieli swoje prawa oraz możliwość wypowiadania się w ważnych dla przyszłości dietetyki.

W międzyczasie maglowałyśmy także nieustanie potrzeby poszerzania edukacji żywieniowej wśród wszystkich grup społecznych oraz potrzebie upowszechnienia świadomości na temat zawodów powiązanych z żywieniem i żywnością. Tylko dzięki ciągłemu podnoszeniu społecznego poziomu wiedzy na temat zdrowia i praktycznej wiedzy na temat prawidłowego żywienia, pochodzenia żywności i prawidłowego jej przetwarzania będziemy w stanie coś zmienić.

Prace nad złożeniem statutu trwają intensywnie i bardzo liczymy na zaangażowanie grupy, dzięki czemu będzie można powiedzieć, że jest on naszą pierwszą wspólną inicjatywą.

Na początku nowego roku planujemy ostateczne spotkanie założycielskie, o którego szczegółach informować będziemy na naszym fanpage.

Zdajemy sobie sprawę z potrzeby zorganizowania konferencji online, by mogły w niej uczestniczyć osoby spoza stolicy, dlatego kolejne spotkania planujemy streamować przez facebooka w grupie osób zainteresowanych sprawami związkowymi: KLIK

strzałka wskazuje szóstą uczestniczkę spotkania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *